Elektroerozivní drátové řezání - Uherský Brod | Tvarsteel Bojkovice
// zmena na zelenou // zmena na modrou

Technologie elektroerozivního drátového řezání

 

Drátové řezání EDM (zkratka pro Obrábění elektrickým obloukem). Jeho princip lze popsat tak, že při vzájemném přiblížení elektrody (obrobku a nástroje), na níž je přivedeno elektrické napětí, dochází k elektrickému výboji a tím k roztavení materiálu obrobku, který je vyplaven (odstraněn) z prostoru obrábění. Takto dojde k rozdělení nebo opracování obrobku do požadovaného rozměru či tvaru.

  • Přesné řezání rozměrů
  • Široké spektrum využití
Technologie elektroerozivního drátového řezání - Tvarsteel

Využití elektroerozivního drátového řezání

Používá se pro řezání přesných rozměrů či součástí nebo problémových tvarů, převážně tam, kde ostatní metody nestačí. Elektroerozivní drátové řezání obrábí jakýkoliv vodivý materiál a využívá se především při kusové nebo v omezené míře při malosériové výrobě. Nejčastěji se EDM využívá pro zakázkovou výrobu forem a matric, leteckou a zdravotnickou techniku.

Čím dál častěji si zákazníci nechávají EDM technologií vyrobit kompletní díl z už zakaleného polotovaru požadované jakosti z důvodu buď urychlení výroby, nebo složitá pracnost standartními postupy a někdy i z důvodu levnější ceny než když se díl vyrobí standartně. Proces řezání je vždy prováděn buďto ve vodní lázni či dielektriku, které je nutno filtrovat od částeček vyerodovaného materiálu.
K samotnému řezání se používá většinou mosazný drát o průměru 0,05-0,35 mm. V praxi lze dosahovat drsnosti povrchu Ra 0.05, což znamená, že můžeme nahradit i broušení převážně v místech, kde je to technologicky nemožné.

Materiály, které lze obrábět elektroerozivně?

  • kovy
  • slitiny
  • oceli
  • tvrdé kovy

Za pomocí EDM lze obrábět všechny materiály s vodivostí vyšší než 0.01 S/cm, přičemž nezáleží na tvrdosti obráběného materiálu.

Objednejte si zhotovení přesného kovového dílu.

Využijte profesionálního kovoobrábění na moderním strojním vybavení. Napište nám své přání a následně Vás budeme kontaktovat. Tvarsteel, s.r.o. Bojkovice u Uherského Brodu. Tvarsteel, s.r.o. – váš specialista na drátové řezání!